Līdzība “Ķīlītis”

Daudzus gadus atpakaļ sātans nolēma pārdot visus sava amata instrumentus. Viņš akurāti izlika tos stikla vitrīnā apskatei. Kas tā bija par kolekciju! Te bija spožs Skaudības duncis, bet blakus tam ir redzams Dusmu āmurs. Citā plauktā gulēja Kaislību loks, bet tam blakus gleznaini izvietotas saindētas Vēdera izdabāšanas, Iekāres un Greizsirdības bultas. Atsevišķā stendā bija izlikts milzīgs sakopojums ar Melu tīkliem. Vēl tur bija Grūtsirdības, Mantkārības un Naida ieroči. Visi viņi bija lieliski izrādīti, un tiem bija pievienotas etiķetes ar nosaukumu un cenu. Bet uz visskaistākā plaukta, atsevišķi no visiem instrumentiem, gulēja mazs, nepievilcīgs un diezgan nolietots koka ķīlītis, uz kura karājās etiķete „Lepnība”. Par brīnumu, šī instrumenta cena bija augstāka nekā visu pārējo kopā ņemot. Viens garāmgājējs uzjautāja sātanam, kāpēc viņš tik augstu vērtē šo dīvaino ķīlīti, un viņš atbildēja:
– Es tik tiešām to vērtēju augstāk par visiem, jo tas ir vienīgais instruments manā arsenālā, uz kuru es varu paļauties, ja visi pārējie izrādīsies bezspēcīgi.
Un viņš maigi noglaudīja koka ķīlīti.
– Ja man iedodas iedzīt šo ķīlīti cilvēkam galvā, – turpināja sātans, – tad tas atver durvis arī priekš visiem pārējiem instrumentiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s